Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurt Cobain

24. 3. 2007

Obrázek “http://ele87.altervista.org/immagini/p_famosi/kurt_cobain.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Jméno: Kurt Donald Cobain
Narození: 20. února 1967
Místo narození: Aberdeen (140km jihozápadně od Seattlu)
Oblíbené skupiny: Soundgarden, Melvins, Mudhoney, The Pixies

Jeho matka Wendy pracovala jako číšnice, otec Donald byl automechanik. Kurtův otec si tam našel práci v místní drtičce odpadu, zatímco matka se starala o domácnost. Dříve než byly Kurtovi 2 roky, projevil zájem o hudbu. Kurtova teta Mary se ho pokoušela naučit hrát na kytaru  , ale dlouho u ní nevydržel.
V 7 nebo 8 letech se stal Kurtovým idolem Evel Knievel. V Kurtových 8 letech se Cobainovi rozvedli. Rozvod ho dovedl k nenávisti k rodičům, zvlášť vůči otci. Styděl se před kamarády a rozvod z něj učinil uzavřeného a plachého člověka. Oba rodiče uzavřeli nová manželství a Kurt zůstal s otcem. Jeho dětství bylo poznamenáno neustálým stěhováním od matky k otci, jeden čas bydlel dokonce u prarodičů. Prostřednictvím svého otce se seznámil s hudbou skupin jako Black Sabbath, či Led Zeppelin.
Díky svým přátelům se seznámil s punkem a začal přemýšlet o založení vlastní kapely.
24. února 1992 se konala jeho svatba se zpěvačkou Courtney Love ze skupiny Hole.

5.dubna 1994, byl nalezen ve své chatě mrtev.Podle policie šlo o sebevraždu.Kurt měl brokovnicí prostřelenou hlavu a v jeho krvi byl heroin (kvůli kterému byl několikrát hospitalizován, byl na něm závislý), ale objevili se i spukulace o tom, že byl zavražděn.U jeho těla byl nalezen dopis na rozloučenou pro jeho ženu Courtney a jeho dceru Frances „miluju vás, miluju vás“. V dopisu kromě jiného psal „Je lepší shořet, než vyhasnout“.

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář