Jdi na obsah Jdi na menu
 


Punk

24. 6. 2007
Punk
Vznik a co to je . . .
Punk je hudební a životní styl, který vznikl v roce 1976 v Anglii.V té době začala působit známá kapela Sex Pistols, která je považována za první punkovou kapelu vůbec.

Pogo: Pogo je speciální, chaotický punkový tanec.Punkeři skáčou na jednom místě v rytmu bicích.

Móda: Cílem punkerů je především šokovat ostatní lidi svým stylem oblékání. Nosí proto, staré (někdy i podomácku vyrobené) oblečení - špinavý a roztrhaný džíny s trikem
svý oblíbený punkový kapely.K tomu mají na oblečení velký množství spínacích špendlíků.Chtějí lidi donutit (kromě toho je šokovat), aby je neposuzovali podle stylu oblékání a podle zevnějšku. Každá část oblečení pro punkera něco znamená.4asto většina z nich nosí i obojky, které mají (krom toho, že mají šokovat ostatní) poukazovat na otroctví.
Mimo to, nosí speciální účesy: Nejznámější sou asi Číro (známý taky jako píla nebo kohout), bodliny nebo rozcuchy.

V dnešní době se stává, že pro většinu lidí punk není životním stylem, ale je pro ně jen otázkou hudebného stylu a způsobu oblékání.

Obrazek

ZaWeB
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nevim no ...

(jáááá, 13. 12. 2008 21:18)

trošku o ničem ...

gggggggggggggggggggg

(...., 13. 12. 2008 21:16)

hm ...

PUNK

(Konry, 2. 11. 2008 18:46)

Punk není mrtvej,on už se mrtvej narodil.

komentář k pogu

(Karel, 3. 1. 2008 22:25)

No, jestlis byl na nějakym punkovým koncertě nebo fesťáku, tak bys nikdy nenapsal, že punkeři při pogu skáčou na jednom místě, a už vůbec neskáčou do rytmu bicích, protože to by se jaksi nedalo stihnout. Pogo je prostě změť pohybů, kdy do sebe lidi strkaj, skákaj, kopou, pěstma hrozej na kapelu a často padají ve velkých skupinách nazem, když někdo neudrží rovnováhu a schodí deset ostatních. Pogují především ti, co už jsou dost ožralí a necítí bolest, když do nich ostatní kopou těžkejma botama nebo je omylem přetáhnou stahovákem přes hlavu.
Zajímavý je, že většinou se to obejde bez úrazů. Chůlast prostě dělá divy a napraný lidi jsou nesmrtelný. PUNK'S NOT DEAD!